Strona Główna

Pielgrzymka kandydatów do bierzmowania

    W dniach 6-8 listopada, kandydaci do bierzmowania z klas trzecich, odbyli integracyjną pielgrzymkę. Jej celem było umocnienie przyjaźni z Bogiem i między sobą. 

      W drodze do Rabki młodzi „opanowali” na chwilę Kraków,  zwiedzili Katedrę Wawelską  modląc się najpierw przy grobie św. Stanisława, który jest także patronem naszej parafii.

     W Rabce  zamieszkaliśmy w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym Diecezji Kieleckiej „Betania-Plastusiowo”. Codzienna Msza święta, konferencje, które poprowadził nasz  ks. Zbyszek oraz   dyrektor domu ks. Rafał Gudwański, zachęcały młodych  do bycia ludźmi wolnymi i samodzielnie myślącymi, bo tylko taki człowiek może sam dokonywać wyborów i nie pozwoli sobą manipulować.  Również decyzja o przyjęciu sakramentu bierzmowania ma być świadoma, a motywacją powinna być chęć wzrostu w wierze, a nie potrzeba  zdobycia zaświadczenia czy otrzymania prezentów.

       Oprócz przeżyć duchowych, w czasie wyjazdu, było też dużo innych atrakcji: wędrówka na Polanę Rusinową, obowiązkowo  spacer po Zakopiańskich Krupówkach,  a wieczorem wspólne  śpiewanie przy ognisku.

Życzymy wszystkim gimnazjalistom, by ten czas zaowocował dobrym przygotowaniem do  sakramentu bierzmowania.