Papieska Niedziela

  16 października 1978 r. na papieża został wybrany Polak - Karol Wojtyła. Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu nie pochodzącym z Włoch. Jan Paweł II zasiadał na Stolicy Piotrowej ponad 26 lat. Jego pontyfikat wywarł szczególny wpływ na losy Kościoła katolickiego i całego świata.

 

   Przez ponad ćwierć wieku Jan Paweł II, nazwany papieżem-pielgrzymem, odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedzając 129 krajów. Jako papież, dziewięciokrotnie odwiedził Polskę. Ostatnią pielgrzymkę do naszego kraju w 2002 r. Jan Paweł II poświęcił Bożemu miłosierdziu, któremu powierzył Ojczyznę. Ojciec święty zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Został pochowany w Watykanie. Kilka tygodni po jego śmierci, papież Benedykt XVI ogłosił, że korzystając z przysługującego mu prawa, przyspieszy rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego swego poprzednika. Była to odpowiedź Głowy Kościoła Katolickiego na wołanie tysięcy wiernych podczas pogrzebu Jana Pawła II, skandujących „Santo subito!", czyli „Święty natychmiast!". 27 kwietnia 2014 r. Jan Paweł II został ogłoszony świętym.

 Dzisiaj, przeddzień 39-tej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, dzieci naszej parafii przypomniały nam postać Jana Pawła II, a młodzież po każdej Mszy świętej,  zaproponowała wszystkim ulubione ciastka papieża – wadowickie kremówki.