CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                         22 kwietnia 2018

DOBREGO PASTERZA

1.  Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje życie swoje za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misje pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj  rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez pana żniwa, ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. W zakrystii zapisujemy na majowe czuwanie na Jasnej Górze oraz na wyjazd do Piekar Śląskich, na Górę Św. Anny i do kamienia Śląskiego w dniu 12 maja – koszt wyjazdu z biletami do muzeum w Piekarach to 60 zł.

Ministranci proponują prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa  Niedzielnego   dla dzieci.

4.  W tym tygodniu nasz kościół i jego otoczenie  posprzątają rodzice dzieci komunijnych i  rodzice młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy ich w sobotę na godz. 10.00, jeżeli to możliwe, to prosimy o przyniesienie kilku obcinarek do żywopłotu, dwóch – trzech  pił motorowych, kos spalinowych , szpadli, mioteł…

5. W Przyszłą niedzielę  zapraszamy do wspólnej modlitwy  wszystkich użytkowników dróg, w dniu modlitw za kierowców.

6. We wtorek o godz. 14.00,  odbędzie się pogrzebśp. Ireny Gonciarz z Rogowic. Polecajmyją Bożemu miłosierdziu

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia, który rozpoczynamy życzymy wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa.

W tym tygodniu patronują nam:

• 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik zza wiarę, patron Gniezna i Polski
  • 25 IV – św. Marek (Iw.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej

Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Milcarz – kawaler – zam. Chyby