JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                     17 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. W piątek gościliśmy w naszej parafii Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, który udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Za przygotowanie tej uroczystości Bóg zapłać księdzu Zbigniewowi,Pani Małgorzacie, pani Dorocie, panu Markowi  wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do przygotowania tej uroczystości.

3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach. Dla żyjących będziemy prosić o błogosławieństwo i szacunek dzieci, a dla zmarłych o wieczny pokój w królestwie Bożym.

4. W zakrystii zapisujemy na lipcowe czuwanie na Jasnej Górze, jeżeli będą chętni to pojedziemy, jeśli tylko kilka osób – nie.

Ministranci proponują nam prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.

5. Jak już wspominałem, nasza diecezja przeprowadza zbiórkę elektrośmieci – niepotrzebnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Będzie je można składać w piątek od. 15.00, w sobotę i poniedziałek na placu przy plebanii. Odbiór elektrośmieci będzie we wtorek, 26 czerwca,

6.  Dziękujemy Paniom z Przełomu, które sprzątały nasz kościół w ubiegły czwartek, teraz prosimy panie:Mariannę Krasowską, Joannę Kochel, Beatę Koza, Elżbietę Rabiej, Ewelinę Stachurską, Anetę Banakowicz.

7. Solenizantom i jubilatom tygodnia który rozpoczynamy życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa – dobry Bóg na ten czas niech i nam tu zebranym błogosławi.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591) zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekując sie chorymi podczas zarazy w Rzymie