PIELGRZYMKA DO MEKSYKU

 

         Termin 15-25.01.2022

 CENA OBEJMUJE:

• przelot samolotem: samolot rejsowy;

• ubezpieczenie KL – koszty leczenia: 40 tyś EURO i NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków: 4 tyś EURO + pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe,

• bagaż rejestrowany i bagaż podręczny,

• na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem/busem

• zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej ***, pokoje 2 osobowe z łazienką,

• wyżywienie według programu,

• hotel z all inclusive,

• Tour Guide – system nagłaśniający,

• Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocy.

 

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

• 220 USD/osoby – bilety wstępów, obowiązkowe napiwki dla bell bojów hotelowych, kelnerów w czasie zaprogramowanych posiłków w hotelach oraz inne koszty związane z realizacją programu, napiwki dla kierowcy i przewodnika miejscowego. Opieka polskojęzycznego pilota przez cały okres pobytu w Meksyku.

 

• Dopłata do pokoju jednoosobowego 300 USD,

• Napoje w czasie posiłków oprócz All inclusive,

• Wydatki indywidualne nie objęte programem,

• Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,

• Korzystanie z atrakcji w hotelach dodatkowo płatnych takich jak: mini barki, strefy jacuzzi, wellnes i spa, bilard, pralnia itd. 

 

• zastrzegamy sobie zmiany w programie na zasadzie przestawień kolejności zwiedzania.

CENA:

• Grupa licząca minimum 32 uczestników: 1080 USD + 3650 PLN

• Grupa licząca minimum 21 uczestników: 1200 USD + 3750 PLN

 

 1 DZIEŃ: 15.01.2022 POLSKA – MIASTO MEKSYK

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 04:00. Wylot do Meksyku o godzinie 06:35. Lot z przesiadką w Paryżu. Przylot do Paryża o godzinie 09:10. Wylot do Meksyku o 11:50. Przylot o godzinie 17:25. ( godziny podane w czasach lokalnych) Odbiór bagaży. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

2 DZIEŃ: 16.01.2022 MIASTO MEKSYK

Po śniadaniu przejazd na Plac Główny miasta Zócalo. Pieszo deptakiem Madero udamy się na zwiedzanie największej barokowej Katedry Metropolitańskiej, gdzie znajduje się figura Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II. Przejdziemy do świątyni azteckiej Templo Mayor – miejsce, gdzie znajdowała się wyspa, na której zostało założone dzisiejsze Miasto Meksyk, nazwane przez Azteków Tenochtitlan. Z punktu widokowego będziemy podziwiać jego ruiny. Wejdziemy również do Pałacu Narodowego, dzisiejszej siedziby administracyjnej Prezydenta Meksyku. Na jednym z jego dziedzińców znajdują się Murale Diego Riwiery, które przedstawiają 300 lat historii Meksyku i dawne kultury prehiszpańskie. Otwarcie Pałacu często uzależnione jest od decyzji władz państwowych. Przejedziemy na południe miasta do Xochimilco – nazwane przez Azteków Miejscem Kwiatów – w ciągu godziny pokonamy część jednego z kanałów. W czasie rejsu obsługa łodzi zaserwuje nam obiadokolację. Wieczorem powrót do hotelu.

3 DZIEŃ: 17.01.2022 PLAC TRZECH KULTUR– BAZYLIKA – TEOTIHUACAN

Po śniadaniu wyjazd na Plac Trzech Kultur, symboliczne miejsce powstania nowej rasy metyskiej w wyniku połączenia ras hiszpańskiej i indiańskiej. Tutaj też Juan Diego zdawał relację Biskupowi Zumarraga z Objawień Najświętszej Marii Panny z Guadelupe. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadelupe, gdzie będziemy podziwiać ołtarz, na którym znajduje się oryginalny Wizerunek Panienki, pojawił się on na tilmie Juana Diego 12 grudnia 1531 roku. Zobaczymy Starą i Nową Bazylikę, ich przepiękne ogrody, wejdziemy do Kapliczki na Wzgórzu. Chwila czasu na zakupy dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan, miejsce, gdzie według Azteków rodzili się bogowie. Miasto, które rozwijało się do VIII wieku. Tutaj będziemy mogli wejść na jedną z największych Piramid Słońca, zobaczymy również Piramidę Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli czy Pierzastego Węża. Udamy się na degustację tequili. W lokalnym warsztacie poznamy obróbkę kamienia – obsydian, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem i kamieniami szlachetnymi. Przejazd na obiadokolację do lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

4 DZIEŃ: 18.01.2022 MEKSYK – CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Puebli. Po drodze zwiedzimy Cholulę, miejsce gdzie Hiszpanie wybudowali na największej piramidzie kościół. Odwiedzimy również Małe Pueblo – Tonatzintla, gdzie będziemy podziwiać mały kościółek wybudowany w nietypowym stylu barokowym. Następnie udamy się do Puebli. To jedno z piękniejszych miast kolonialnych, które zostało założone przez Hiszpanów i początkowo, miało spełniać funkcję stolicy. Zobaczymy Katedrę, Kaplicę Różańcową w kościele Santo Domingo – najpiękniejszy przykład baroku meksykańskiego. Spacerem przejdziemy po Słodkiej Uliczce – miejsce słynące z lokalnych łakoci. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

5 DZIEŃ: 19.01.2022 PUEBLA – CACAHUAMILPA – TAXCO

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Taxco. Postój w Cacahuamilpa jest to jedna z najpiękniejszych jaskiń w środkowym Meksyku, z ogromnymi salami i niezliczoną ilością stalagmitów i stalaktytów – przez około godzinę będziemy mogli je podziwiać w różnych formach. Następnie udamy się do sklepu – warsztatu srebra, tutaj poznamy jak wydobywa się ten szlachetny metal, jego obróbkę i przepiękne wzory jakie tworzą lokalni rzemieślnicy. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu.

6 DZIEŃ: 20.01.2022 TAXCO – ACAPULCO

Po śniadaniu wjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zatrzymamy się na placu głównym miasteczka – Zócalo. Tam znajduje się kościół Santa Prisca wybudowany przez ojca dla syna. Przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive . Nocleg.

7 DZIEŃ: 21.01.2022 ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

8 DZIEŃ: 22.01.2022 ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

9 DZIEŃ: 23.01.2022 ACAPULCO – VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK

Śniadanie i wyjazd do Miasta Meksyk. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa. Zakwaterowanie

 w hotelu.

10 DZIEŃ: 24.01.2022 MIASTO MEKSYK – BAZYLIKA – LOTNISKO

Śniadanie. Krótki przejazd panoramiczny najpiękniejszą Aleją Reforma, zdominowaną dzisiaj przez nowoczesne wieżowce, przejedziemy obok Pomnika Anioła Niepodległości, Krzysztofa Kolumba czy Diany, Łowczyni Gwiazd. Przejazd do Bazyliki. Msza święta. Czas wolny na własne modlitwy. Przejazd na lotnisko. Odlot do Polski o godzinie 22:55. Lot z przesiadką w Paryżu.

11 DZIEŃ: 25.01.2022 POWRÓT DO POLSKI

Lądowanie w Paryżu o godzinie 16:35. Wylot do Warszawy o godzinie 19:25. Przylot o godzinie 21:45. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zostanie ponownie wyliczona w przypadku drastycznej zmiany kursu usd lub zmiany ilości chętnych. Za klauzulę siły wyższej uważa się decyzje władz narodowych dotyczące zamknięcia jakichkolwiek obiektów wymienionych w programie z powodu świąt lub innych wydarzeń, a tym samym niemożność ich prezentacji grupie.

Informacje i zapisy: ks. Zbigniew Wójcik nr tel. 691275545