Pielgrzymka Śladami Sanktuariów Maryjnych Europy

 Zapraszamy na  pielgrzymkę autokarową
„Śladami Sanktuariów Maryjnych Europy”
 Termin:16-29.08.2020

Dzień I (16.08)
Wyjazd z Kielc o godz. 1.00. Przejazd przez Czechy, Austrię do Niemiec. Przyjazd do Marktl – rodzinnej miejscowości
papieża Benedykta XVI. Zobaczymy dom rodzinny, a także kościół parafialny, w którym został ochrzczony Josef Ratzinger.
Przejazd od Altoeting – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Bawarii – Matki Bożej Królowej Bawarii. Msza Świętaw Kaplicy Łask. Przejazd na nocleg w okolicach Innsbrucka. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II (17.08)
Śniadanie. Przejazd przez Austrię w kierunku Szwajcarii. Przyjazd do Einsiedeln – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Szwajcarii. Msza Święta w Kaplicy Łask. Wyjazd w dalszą drogę w kierunku Włoch. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Turynu. Obiadokolacja

Dzień III (18.08)
Śniadanie. Przejazd do Turynu. Zwiedzanie miasta: Pałac Królewski z zewnątrz. Katedra, w której przechowywany jest całun turyński, kiedyś własność Królów Piemontu, a dziś papieży. Tylko i wyłącznie Ojciec Święty decyduje o tym kiedy wystawić go na widok publiczny. Sanktuarium Św. Jana Bosco – założyciela wspólnoty Salezjańskiej, nazywanego Ojcem i Nauczycielem Młodzieży.Msza Święta. Przejazd przez alpejską Przełęcz Montgenevre do Francji. Po drodze przepiękne krajobrazy Alp. Przejazd do La Salette – sanktuarium położonego wśród alpejskich szczytów, na wysokości ponad 1800 metrów, gdzie w 1846 r. objawiła się Najświętsza Maryja Panna. Wędrówka śladami objawień. Msza Św. Nocleg w La Salette. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w procesji ze świecami.

Dzień IV (19.08)
Śniadanie. Przejazd do Carcassone – spacer po wpisanej na listę Unesco starówce otoczonej podwójnym pasem murów obronnych. Jest to najlepiej zachowany średniowieczny zespół fortyfikacyjny w Europie. Przejazd do Lourdes. Msza Święta w Sanktuarium. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Lourdes, obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w procesji ze świecami.

Dzień V (20.08)
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes. Msza Święta w sanktuarium. Poznanie sanktuarium: Grota Massabielle, Kościół Górny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP,, Krypta, Bazylika Różańca Świętego, Kościół podziemny Św. Piusa X.. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami.

Dzień VI (21.08)
Śniadanie. Poranna Msza Święta w Lourdes. Przejazd przez Pireneje do Hiszpanii. Po drodze piękne krajobrazy. Przejazd do Saragossy – miejsca działalności Św. Jakuba Apostoła. To tutaj zniechęconemu niepowodzeniami misyjnymi apostołowi objawiła się Matka Boża na kolumnie niesionej przez aniołów i zaleciła wytrwanie w podjętej misji. Pozostałością po tym wydarzeniu jest figurka przechowywana dziś w Bazylice Matki Bożej Del Pilar. Zwiedzanie Bazyliki. Przejazd na nocleg w okolicach Leonu. Obiadokolacja.

Dzień VII (22.08)
Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostella – jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Europie, w
którym znajdują się relikwie Św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie Katedry Św. Jakuba. Przejazd na nocleg w centrum Fatimy.
Zakwaterowanie w hotelu. Msza Święta. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w tradycyjnej procesji ze
świecami na placu przed Bazyliką Matki Bożej Różańcowej.

Dzień VIII (23.08)
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Msza Święta. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami: Cova da Iria, Droga Krzyżowa, Bazylika, miejsca objawienia Anioła Portugalii. Przejście do Aljustrel – miejscowości w której mieszkali: Łucja,Hiacynta i Franciszek – świadkowie objawień. Udział w Nabożeństwie Różańcowym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.
Udział w wieczornej procesji ze świecami.

Dzień IX (24.08)
Śniadanie. Msza Święta w Fatimie. Przejazd do Cabo da Roca – najdalej wysuniętego na zachód punktu w Europie –
panorama na Ocean Atlantycki. Przejazd na plażę nad Oceanem Atlantyckim. Wypoczynek na plaży. Przejazd na nocleg przy granicy hiszpańskiej. Obiadokolacja

Dzień X (25.08)
Śniadanie. Przejazd do Guadelupe. Zwiedzanie jednego z najbardziej znanych Sanktuariów Maryjnych w Hiszpanii.
Znajduje się drewniana figurka Matki Bożej, która według tradycji została wykonana przez Św. Łukasza. Trafiła tu w VI wieku jako dar papieża Grzegorza I Wielka. Jej malowane wyobrażenie znajduje się dziś w Kodniu. Przejazd do Toledo – zwiedzanie Katedry – jednej z największych gotyckich świątyń Hiszpanii, w której ma swą siedzibę Prymas Hiszpanii. Msza Święta. Alkazar – dawna twierdza Maurów, do dziś górująca nad miastem. Przejazd na nocleg okolicach Madrytu. Obiadokolacja.

Dzień XI (26.08)
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Czarnej Madonny w Górach Montserrat koło Barcelony. Wg legendy tutejszą
cudowną figurę wyrzeźbić miał sam Św. Łukasz, a w grocie umieścił ją sam Św. Piotr. Zwiedzanie opactwa. Msza Święta.
Przejazd do na nocleg w okolicach Figueres. Obiadokolacja.

Dzień XII (27.08)
Śniadanie. Przejazd przez Francję do miejscowości Ars sur Formans, gdzie znajduje się Sanktuarium dedykowane św.Janowi Marii Vianeyowi. Zwiedzanie sanktuarium patrona proboszczów. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Ars. Obiadokolacja.

Dzień XIII (28.08)
Śniadanie. Przejazd przez Szwajcarię do położonej nad Jeziorem Bodeńskim Konstancji – miejsca słynnego soboru, na którym zażegnano rozłam w kościele. Zwiedzanie miasta: Katedra – miejsce sądu nad Janem Husem. Msza Święta. Hau szur Katz – najstarszy renesansowy dom na północ od Alp, Spacer wąskimi uliczkami Niederburg. Wieża Reńska, Hohes Haus. Spacer wybrzeżem Jeziora Bodeńskiego, w trakcie którego zobaczymy słynną rzeźbę Imperia oraz pomnik Zeppelina. Rejs statkiem na drugą stronę jeziora do Meersburga. Zobaczymy tu Dolne i Górne Miasto – pełne niezwykle urokliwych kamieniczek, Rynek, Pałac Biskupi oraz Stary Zamek. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja

Dzień XIV (29.08)
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze zatrzymamy się na Mszę Święta w Sanktuarium Świętej Jadwigi w Legnickim Polu, a także na obiadokolację.

Cena: 3910 zł + 20 Euro (Cena skalkulowana dla grupy 45 osób)
Cena skalkulowana dla grupy 45 osób płatnych. Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut oraz preferencji grupy. Cena skalkulowana przy max. kursie EUR 4.45 zł.
BIURO TURYSTYCZNE KAISER TOUR
MICHAŁ OBERC
UL. CHOPINA 22/5; 38-200 JASŁO
TEL. +48 695 755 466; E-MAIL [email protected]
NIP 685 214 19 06

Cena zawiera:
 13 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami w hotelach klasy **/***
 13 śniadań i obiadokolacji
 Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC
 Opieka pilota/przewodnika
 Przewodnicy lokalni w Toledo, Konstancji
 Wjazdy do miast, opłaty drogowe, parkingi.
 Ubezpieczenie KL, NW
 Zestaw słuchawkowy – Tourguide dla każdego uczestnika
W kwocie 20 Euro uwzględniono:
 Katedra w Toledo
 Rejs Konstancja

Kontakt : Urszula Dyraga 504 794 074

Liturgia dnia

Msze Święte

Kościół w Mniowie
Niedziele i święta:
07:00, 10:00, 12:00, 16:00
Pierwsze piątki miesiąca:
16:00
Dni powszednie
18:00 w okresie letnim
17:00 w okresie zimowym
Kaplica w Chybach
Niedziele i święta:
08:30
Pierwsze piątki miesiąca:
17:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, czwartek, sobota:
30 min po Mszy Św. porannej
i wieczornej
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.