WAŻNE INFORMACJE

Drodzy Parafianie!

W związku z epidemią koronawirusa, kierując się wytycznymi władz państwowych, Konferencji Episkopatu Polski i bpa Jana Piotrowskiego, ogłaszamy co następuje w naszej parafii:

* Msze święte i nabożeństwa celebrowane będą w zwykłym porządku.

* Bp Kielecki udzielił dyspensy wiernym od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Dlatego zachęcamy do pozostania w domach i uczestnictwa we Mszy za pośrednictwem środków masowego przekazu.

* Zabrania się tworzenia zgromadzeń większych niż 50 osób, dlatego bądźcie roztropni w najbliższe niedziele!

* Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii zostają ODWOŁANE! Spowiedź wielkopostna będzie w tygodniu po V Niedzieli Wielkiego Postu (30.03 – 04.04). NIE BĘDZIEMY SPOWIADALI W WIELKIM TYGODNIU, aby nie gromadzić dużych ilości osób w kościele.

* Od jutra przez 3 kolejne dni w Programie Pierwszym Polskiego Radia będą głoszone nauki rekolekcyjne o godz. 19.00 – zachęcamy do ich wysłuchania.

* Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w domach, o 20.30.

ZALECENIA DLA BĘDĄCYCH W KOŚCIELE

* Komunię świętą przyjmujmy na rękę, aby możliwie zmniejszyć ryzyko przenoszenia zarazków i kontaktu między sobą.

* Nie korzystajmy z kropielnic przy wejściu do kościoła (zostały opróżnione z wody święconej).

* Nie całujmy stuły po spowiedzi, a także krzyży w kościele.

* Znak pokoju, przekazujmy przez skłon głowy – nie podajemy ręki.

Przy wszelkich wątpliwościach służymy pomocą.

Duszpasterze Parafii Mniów.

Ponadto na prośbę lekarzy informujemy: aby nie udawać się do przychodni bez koniecznej potrzeby. EWNTUALNE PODEJRZENIE ZARAŻENIEM WIRUSEM PROSIMY ZGŁASZAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE. Prosimy, aby najpierw skonsultować telefonicznie sprawę, w której chcemy udać się do przychodni.