Odpust parafialny

8 maja nasza parafia przeżywała  uroczystości odpustowe ku czci świętego Stanisława biskupa i męczennika. Naszym modlitwom tego dnia przewodniczył Ks. Tomasz Szatanik – przeor Zgromadzenia Kanoników Regularnych w Krakowie.  Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. Daje także okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.