DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                               12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.

 

  1. Dziś po Mszach św . kto ma życzenie może ofiarom składanym do puszek wesprzeć dzieło pomocy migrantom z Afganistanu – żyjącym poza granicami swojej ojczyzny…

 

  1. Jutro zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie Msza św. o 20.00 potem  różaniec a o przygotowanie figury proszę Koło Różańcowe Pani Genowefy Firek z ul. Kieleckiej…

 

  1. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – Odpust w Łopusznie …. Za tydzień w niedziele odpust w naszej parafii ku czci św. Tekli….

 

  1. 17 września będziemy wspominali rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej …Niedziela Gość Niedzielny miesięczniki dla dzieci ….

 

  1. Dziękujemy Paniom z Węgrzynowa za posprzątanie naszego kościoła na jutro prosimy Panie: Dorotę Borzęcką , Jolantę Ściegienną, Annę Grabowską, Agnieszkę Grabiec, Agnieszkę Kaszycką.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli…..

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.