CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                                        3 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

1. Rozpoczął się czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi ale również czas poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw.

1. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego….

1. Dziękujemy Paniom z ul. Kieleckiej które sprzątały kościół, a na jutro prosimy Panie : Małgorzatę Kudelską, Dorotę Gonciarz, Annę Firek, Agnieszkę Pacak, Mariannę Banasik.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

–  piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.

Zapowiedzi przedślubne.

Adrian Jagiełło  – kawaler p. Wierna Rzeka   — Wioletta Kołodziejczyk   – panna – p. Mniów   z. III

Dawid Nyga – kawaler p. Występa   —  Katarzyna Łyżwa  – panna – p. Mniów   z. III