DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              14 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców i pracowników oświaty. Otoczmy ich naszymi modlitwami i wspierajmy dobrym słowem…

 

 1. Dzis podobnie jak rok temu nasi Ministranci i Shola proponują nam Papieskie Kremówki  – zarobione  pieniądze są przeznaczone na feryjny i wakacyjny ich wyjazd zorganizowany przez ks. Zbigniewa wypoczynek … zachęcamy

 

 1. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

 

 1. W zakrystii zapisujemy na czuwanie na Jasnej Górze -w listopadzie nasz dekanat-zapisujemy też na pielgrzymkę do Sw. Anny, Gidel i Częstochowy na 20 października… Wyjazd o godz. z pod kaplicy w Chybach o 6.15 z parkingu koło kościoła o 6.30.

 

 1. W przyszłym roku nasza parafia i cały dekanat będziemy przeżywać Wizytacje Kanoniczna która przeprowadzi Ks. Bp. Andrzej Kaleta i wyznaczeni do tego kurialni wizytatorzy — wszystkie aspekty życia parafialnego będą sprawdzane na przestrzeni całego roku – Ks. Bpa. Andrzeja będziemy goscic 1 wrzesnia 2019 roku – nasza mlodziez wtedy przyjmie sakrament Bierzmowania …. takie terminy …
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego… czasopism dla dzieci…

 

 1. Dziękujemy Paniom z Węgrzynowa za posprzątanie naszego kościoła na jutro prosimy Panie: Mariole Szymczyk, Annę Dziubińską, Stanisławę Gajdzińską, Danutę Kulczyńską, Joanne Zmuda.

 

 1. Jubilatom i solenizantom życzymy zdrowia i wszelkiego dobra, prosząc miłosiernego Boga o błogosławieństwo dla nich i dla nas tu zebranych…

 

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
 • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
 • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.