DRUGA NIEDZIELA ADWENTU         9 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w drugą niedzielę Adwentu obchodzimy  Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w Święta Bożego Narodzenia i dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię, starajmy się wspierać modlitwa i ofiarą materialną  naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie – kto ma takie życzenie może to uczynić po Mszy św. – ministranci stoją  z puszkami.

2. Wczoraj, dniem spowiedzi, zakończyliśmy rekolekcje adwentowe, wszystkim obecnym Bóg zapłać. Księża spowiadający i my również, zauważyliśmy małą frekwencję. Dla informacji, gdyby ktoś potrzebował posługi sakramentalnej – wtorek spowiedź w Cierchach, w sobotę w Grzymałkowie.

3. Nie ma już świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W zakrystii zapisujemy chorych, do których pójdziemy z Komunią w tygodniu przed świętami.

Dzisiaj i w następną niedzielę, młodzież zaniesie do waszych domów opłatki na wigilijny stół, prosimy o wyrozumiałość dla nich, gdyż uczynią to na naszą prośbę. Dziś będą w Rogowicach, Serbinowie, Podchybach, Chybach, Kontrewersie, Baranie, Pielakach, Olszynie, Przełomie, Węgrzynowie. Za tydzień cały Mniów. Opłatki są również w zakrystii.

4. Rodziny zamawiające chrzest swoich  dzieci w Boże Narodzenie prosimy o dostarczenie aktów urodzenia dzieci w celu wpisania  ich w księgę chrzcielną.

5. Dziękujemy Paniom z Węgrzynowa, które sprzątały kościół tydzień temu, na jutro prosimy Panie:Monikę Mołda, Katarzynę Majchrzak, z Kolonii: Małgorzatę  Chrzanowską, Teresę Chrzanowską oraz Edytę Chrzanowską z ul. Dębowej.

6.  Ministranci proponują nam dzisiaj prasę katolicką: Niedzielę, Gościa  Niedzielnego.

Za tydzień i 23 grudnia  ministranci będą sprzedawać sianko na stół wigilijny.

7. Za tydzień, 15 grudnia, Fundacja “Aktywna Rodzina” zaprasza  ludzi dobrego serca na wspólną wieczerzę wigilijną o godz. 17.00 do “Gościńca za Borem”, gdzie będzie można wesprzeć symbolicznym groszem naszego parafianina Grzegorza Baran z miejscowości Baran – szczegóły spotkania w gablocie.

8. Jubilatom i solenizantom życzymy wszelkiego dobra, prosząc miłosiernego Boga o błogosławieństwo i wszelkie dobro dla nich i dla nas tu zebranych.

Związek małżeński maja zamiar zawrzeć:

Jakub Ciszkiewicz – kawaler- par. Dwikozy i Karolina Kowalczyk – panna  par. Mniów

Michał Augustyniak – kawaler par. Zaborowice i  Ilona Gugała – panna par. Mniów