DWUDZIESTA  PIERWSZA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                     25  sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę sierpnia. Kończy się czas wakacji i urlopów, pamiętajmy o wdzięczności za wszystkie dary Boże, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

W naszym powiecie i gminie dzisiaj Dożynki. Uroczysta  Msza św. o godz. 13.30 na stadionie sportowym.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, odpust w Stojewsku, suma o godz. 12.00

3. Za tydzień zwieńczenie wizytacji kanonicznej w naszej parafii, która w naszym dekanacie prowadził Ks. bp Andrzej Kaleta. Prosimy i zachęcamy do wspólnej modlitwy z nim i w jego obecności.

Ksiądz  biskup odwiedzi kaplicę w Chybach, Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 8.45.                         Następnie w  kościele o godz. 10.00 spotka się ze wszystkimi a szczególnie z dziećmi, które serdecznie zapraszamy. Ksiądz biskup pobłogosławi plecaki.                                                                                   O godz. 12.00 będzie przewodniczył sumie, podczas której udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

4. Młodzież, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy  na ostatnie spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30. Natomiast w czwartek na godz. 16.00 zapraszamy młodzież, rodziców i świadków na spowiedź.

5. 02 września o godz. 8.00 Msza św.na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników, Rodziców, dzieci i młodzież naszych szkół.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

6. Dziękujemy paniom, które sprzątały kościół tydzień temu, wyjątkowo na sobotę prosimy panie z ul. Kieleckiej: Karolinę Ciszkiewicz, Beatę Strycharczyk, Annę Strycharczyk, Agnieszkę Stefańczyk, Karolinę Kochel.

7.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, zdrowa, Bożego  błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 VIII – Matka Boża Częstochowska
  • 27 VIII- św. Monika (331-387) matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430) biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Kamil Olejarz, kawaler par. Mniów; Daria Kukulska, panna par Kielce, zap. III

Mateusz Gołębiewski, kawaler, par. Krajno; Agata Pasierbek, panna par. Mniów, zap. III

Przemysław Gad, kawaler par. Strawczyn, Izabela Zielińska , panna par. Mniów, zap. III

Mateusz Kowalski, kawaler par. Tarnawa; Magdalena Chlewicka, panna par.  Mniów zap. III

Miłosz Płuska, kawaler par. Maków; Agnieszka Banasik,, panna par. Mniów, zap. III