DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                  25 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach. Słuchamy słowa które kieruje do nas przedstawiciel episkopatu ….

1. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę. W tym dniu odpust w Grzymałkowie — Suma godz. 12.00

1. W sobotę rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.00 po różańcu Msza św. W niedzielę różaniec o 15.30.

1.  Komunia chorych w sobotę od godz. 9.00  ….

A modlitwie różańcowej pierwszej w tym roku będą przewodniczyły  mamy nadzieję dzieci  które na różaniec                   każdego dnia od 1 października na 17.00  serdecznie zapraszamy ….

1. W sobotę w Sanktuarium MB w Piotrkowicach koło Morawicy będzie miała miejsce Diecezjalna XIV Pielgrzymka Róż Różańcowych  –  dla chętnych zapisy w zakrystii….

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej …Niedziela Gość Niedzielny miesięczniki dla dzieci ….

1. Dziękując Paniom z ul. Kieleckiej sprzątającym kościół tydzień na jutro na godz. 8.00 proszę Panie: Iwonę Borkowską Wychowaniec Monikę, Majchrzak Agnieszkę Kondracką Martę, Iwonę Kondracką …!?!

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli…..

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

– środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

– czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

– piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

– sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.