CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      5 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

1. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

1. Dla zainteresowanych —– zapisy na udział w pielgrzymce Kieleckiej w formie elektronicznej na stronie Pielgrzymki ….

1. Zachęcamy do lektury prasy Niedzieli Gościa Niedzielnego i miesięczników dla dzieci….

1. Dziękujemy Paniom które sprzątały kościół tydzień temu na jutro prosimy Panie z ul. Gajowej: Sylwię Mogielską, Małgorzatę Zbróg, Karolinę Michta, Edytę Sadko, Monikę Schabek. W tym tygodniu koniec kolejki sprzątania za tydzień o rozpoczęcie nowej będziemy prosić Panie z Rogowic.

1. Solenizantom i jubilatom tygodnia który rozpoczynamy życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa – dobry Bóg na ten czas niech i nam tu zebranym błogosławi …

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
  • 11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.

Zapowiedzi przedślubne…

Paweł Ciszek – kawaler – par. Mniów – Magdalena Kowalczyk  – panna – par. Mniów   zap. III

Arkadiusz Ludynia – kawaler – par. Wierna Rzeka – Katarzyna Pacak  – panna – par. Mniów  zap. III

Krzysztof Błachowicz – kawaler – par. Ruda Maleniecka  –  Monika Champel   – panna – par. MniówIII