JEZUSA CHRYSUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA                                 22 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zgodnie z nowymi zaleceniami rządu przypominamy, że w kościołach również obowiązują nas ograniczenia i obostrzenia, co do ilości osób zachowania odległości. Bardzo prosimy aby do nich BEZWZGLĘDNIE się stosować!

1.Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 r., na zakończenie przypadającego wówczas  Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie  w Chrystusie.

2. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela adwentu, rozpoczynamy czas przygotowania do świąt  Bożego Narodzenia.

W zakrystii i kaplicy można nabyć opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

3.  Tak jak już informowaliśmy  nie będzie  rekolekcji adwentowych. Spowiedź zorganizujemy bliżej świąt, o czym poinformujemy, zamówione Msze św. w czasie rekolekcji będą  odprawione w innym terminie. Przypominamy , że zawsze można spowiadać się przed Mszą św.

4. W związku z przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej, za tydzień prosimy o przybycie na Mszę św. o godz. 10.00 dzieci z klasy 3 A z rodzicami – pozostałe dzieci w kolejne niedziele aby uniknąć dużych zgromadzeń. Gdyby ktoś z rodziców obawiał się o zdrowie dziecka czy rodziny może w tym spotkaniu nie uczestniczyć.

5. Dziękujemy paniom, które sprzątały kościół tydzień temu, na jutro prosimy panie z Serbinowa: Celinę  Kijanka, Lidię Wojtasińską, Krystynę Kotwica, Marzenę Błońską, Barbarę Kruk.

6.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedziela, Gość Niedzielny i miesięczniki dla dzieci.

7. Jubilatom i solenizantom życzymy wszelkiego dobra, prosimy miłosiernego Boga o błogosławieństwo i wszelkie dobro dla nich i dla nas tu zebranych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.