DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                     23 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jak w każdą niedzielę pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa Bożego i Eucharystii. pozostając w klimacie świąt Bożego Ciała pragniemy jeszcze głębiej wniknąć w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.

2. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała, chciałbym serdecznie podziękować za przygotowanie procesji ks.Zbigniewowi, p. Markowi, wszystkim parafianom przygotowującym ołtarze, naszym ministrantom, Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc w organizacji i zapewnieniu bezpieczeństwa. paniom i Panom niosącym feretrony i sztandary, dzieciom komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i wszystkim uczestnikom procesji. trwa oktawa Bożego Ciała, dziś procesja po Sumie,  w tygodniu po Mszach św. o godz. 18.00.

3. W czwartek 27 czerwca, zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00 – na zakończeniu poświecenie wianków i ziół.Po Mszy św. zapraszam dzieci sypiące kwiaty w uroczystość Bożego Ciała i w oktawie na coś słodkiego. O przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców Pielak – 2 ołtarze i mieszkańców Olszyny i Przełomu – 2 ołtarze (banery u p.Marka).

W czwartek w parafii Cierchy wizytacja kanoniczna połączona z bierzmowaniem, Msza św. o godz. 18.00.

4. Z okazji przypadającego dziś Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa. Żywym błogosławieństwa Bożego, tym  nieobecnym Bożego miłosierdzia w społeczności zbawionych.

5.Nabożeństwa czerwcowe po mszy św. o godz. 18.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niedzieli i Gościa Niedzielnego

6.Dziękujemy Paniom, które sprzątały nasz kościół a na jutro prosimy Panie  z ul. Wrzosowej: Renatę Kowalczyk, Sylwię Adamczyk, Barbarę Traczyńską, Bożenę Kulczyńską, Paulinę Kozdracką.

7. Solenizantom i jubilatom tygodnia, który przed nami życzymy dużo zdrowia wszelkiego dobra i obfitości Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela
  • 28 VI – Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • 29 VI – świeci Piotr i Paweł (Iw.) Apostołowie, męczennicy

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Przemysław Lagner – kawaler par. Mniów; Weronika Kubała- panna par. Miedzierza zap.III