SIÓDMA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                           23 lutego 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Powinniśmy pamiętać, ze każda niedziela jest Dniem Pańskim, dniem gromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego, głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień pamiątki zmartwychwstania Jezusa.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do  abstynencji, którą możemy ofiarować panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich  czy znajomych.

3. W tym tygodniu, 26  lutego, przypada  Środa Popielcowa, otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu.W środę Msze święte o godz. 7.00 i 18.00, na Mszach nasze głowy posypane zostaną popiołem na znak pokuty i nawrócenia. nasze ofiary przeznaczone są na potrzeby Caritas.

4. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i  spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć , co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

5. W lutym Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, po niej Msza św. W czasie całego Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w niedzielę.   po sumie. Gorzkie  Żale w niedzielę o godz. 15.30

6. Od przyszłej niedzieli zaczynamy  Kurs Przedmałżeński. Konieczny przy zawieraniu związku małżeńskiego. Pierwsze spotkanie po Mszy św. o godz. 16.00.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

8. Dziękując Paniom, które sprzątały nasz  kościół tydzień temu na jutro proszę Panie z Ul. Ekologicznej: Edytę Strycharczyk, Katarzynę Kondracką, Monikę Pacak, Dorotę Krawczyk, Renatę Sadowską.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wszelkiego dobra błogosławieństwa i wielu łask od Miłosiernego Boga.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Bartłomiej Wesołowski, kawaler, par. Tumlin – Magdalena Pacak, panna, par. Mniów zap. I

Mariusz Spera, kawaler, par. Mniów – Magdalena Chyb, panna, par. Mniów, zap. I