NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ                                                         14 kwietnia 2019

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.

Wczoraj zakończyliśmy nasze Rekolekcje Wielkopostne – wszystkim, którzy w nich uczestniczyli – serdeczne Bóg zapłać!

Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 ostatnie spotkanie Kursu Przedmałżeńskiego.

2. Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku.Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii Kościoła.

3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza św. zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa, rozpoczyna ona obchody Triduum Paschalnego.

4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych i ograniczeniu liczby posiłków –  trzy posiłki w tym jeden raz do syta. Wstrzemięźliwość od mięsa obowiązuje tych, którzy skończyli 14 lat, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgię Męki Pańskiej rozpocznie droga krzyżowa o godz. 17.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu, gdzie adorujemy Go do północy.

5.Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy.

6. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00 (przynosimy ze sobą  do kościoła świece – znicze na procesję).

7.Przyszła Niedziela Wielkanocna,  to największe święto nas katolików, przeżyjmy je więc tak, jak na to zasługuje godnie i uroczyście. Jest to święto istoty naszej wiary: Chrystus zmartwychwstał my też zmartwychwstaniemy. Rezurekcja o  godz. 6.00, zapraszamy do udziału w tym publicznym wyznaniu naszej wiary- o pomoc w przygotowaniu procesji prosimy Straż, Panie i Panów niosących feretrony i sztandary, ministrantów i wszystkich parafian.

W drugi dzień świąt słuchamy listu rektora i wspieramy materialnie KUL.

NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ POPOŁUDNIOWEJ!

8. Można zgłaszać jeszcze chorych, których odwiedzimy z Komunią świętą w najbliższy wtorek, 16 kwietnia , od godz. 9.00.

9. Dziękuję Paniom, które sprzątały kościół tydzień temu, w tym tygodniu proszę Panie z ul. Centralnej: Bożenę Kiecak, Anetę Kowal, Małgorzatę Spera, Dorotę Baranowską, Annę Adach. A na sobotę, na godz. 12.30 z ul. Centralnej: Wiesławę Brożyna, Monikę Kotaś i z ul. Cichej: Barbarę Szyszka i Dorotę Śliz.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny.11

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia, który przed nami życzymy wszelkiego dobra zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa i wszelkich Bożych łask …

Zapowiedzi przedślubne:

Paweł Bartosiński – kawaler – par. Krasna;  Kamila Schabek – panna – par. Mniów  zap. III

Paweł Orman – kawaler – par. Lipa; Justyna Papierz   – panna – par. Mniów   zap. III

Tomasz Smolarczyk – kawaler – par. Mniów;  Karolina Kuśmierska – panna – par. Cierchy   zap. III

Mariusz Syska – kawaler – par. Piekoszów;  Karolina Golmento  – panna – par. Mniów   zap. III