DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                              20 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa:

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy o godz. 18.00 w niedzielę o 15.45 — zapraszamy

 

  1. Podziękowania kierujemy do rodziców młodzieży – był tez jeden brat – która przygotowuje się do sobotniego bierzmowania — było wyjątkowo mało osób ale obecnym serdeczne Bóg Zapłać !!! Prosimy pozostałych  o posprzątanie w piątek kościoła po Mszy wieczornej na Bierzmowanie … i ….

         W sobotę o godz. 12.00 Arcybiskup Henryk Jagodziński Nuncjusz w Ghanie  udzieli Bierzmowania naszej                        Młodzieży ….

 

  1. Ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski z dniem dzisiejszym odwołał dyspensę zwalniającą wiernych z udziału we Mszach Świętych w niedziele i Święta Nakazane — I Przykazanie Kościelne — tak więc od dziś jesteśmy do tego udziału zobowiązani….. szczegóły w gablocie i internecie…..

 

  1. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Polecajmy w szczególny sposób  wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

 

  1. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

 

  1. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, dzieci i młodzież nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły na najbliższą niedzielę na godz. 10.00.

 

  1. Na razie w gablocie są plany pielgrzymek z ich szczegółami – dziś będą w internecie – pierwsza nawiedzająca Sanktuaria Europy w końcu sierpnia tego roku – oraz do Meksyku w styczniu przyszłego roku – zainteresowanych zapraszamy…

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli Gościa Niedzielnego czasopism dla dzieci

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Zapowiedzi przedślubne…

Karol Szczuko – p. Mniów –- Monika Wawrzoła p. Dobra   z I

Jacek Łyżwa – p. Mniów –– Marta Pawłowska  p. św. Wojciecha Kielce  z  I