Ogłoszenia

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                       18 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia choć trudny to nie możemy tracić wiary ani ulegać zwątpieniu.

 

  1. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek 16.30, oraz w niedzielę po sumie. Gorzkie Żale w niedziele o 15.30.

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu – stan łaski uświęcającej  – przyjęcie Komunii Św. – modlitwa w intencjach Ojca Świętego.). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.

Droga Krzyżowa ulicami Mniowa planowana jest na piątek przed piątą niedzielą Wielkiego Postu…

 

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii obowiązkowy przy zawieraniu sakramentu małżeństwa.

 

  1. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – składając datki do puszek…

 

  1. Jeżeli ktoś z Państwa planuje chrzest dziecka w Święta Wielkanocne to prosimy zgłaszać te chęć w zakrystii ….

 

6.. Ministranci proponują nam prasę katolicką – Niedziela , Gość Niedzielny, czasopisma dla dzieci

 

  1. Dziękując Paniom które sprzątały nasz kościół wczoraj na sobotę proszę Panie z Węgrzynowa:. Justynę Krawiec , Anetę Kozieł , Wiesławę Węgrzyn , Małgorzatę Duda , Barbarę Woźniak.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tygodnia który rozpoczynamy życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa – dobry Bóg na ten czas niech i nam tu zebranym błogosławi ….

Liturgia dnia

Msze Święte

Kościół w Mniowie
Niedziele i święta:
07:00, 10:00, 12:00, 16:00
Pierwsze piątki miesiąca:
16:00
Dni powszednie
18:00 w okresie letnim
17:00 w okresie zimowym
Kaplica w Chybach
Niedziele i święta:
08:30
Pierwsze piątki miesiąca:
17:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, czwartek, sobota:
30 min po Mszy Św. porannej
i wieczornej
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.