PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                                                21 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia.
  2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, oraz w niedzielę po sumie. Gorzkie Żale w niedziele o 15.30.

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.

  1. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii obowiązkowy przy zawieraniu sakramentu małżeństwa.
  3. Ministranci proponują nam prasę katolicką – Niedziela, Gość Niedzielny, czasopisma dla dzieci..
  4. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – ministranci będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.

Na Mszę o godz. 10.00 zapraszamy dzieci z klasy 3A naszej szkoły w ramach przygotowania do I Komunii Świętej

  1. Dziękując Paniom które sprzątały nasz kościół tydzień temu na jutro proszę Panie z Barana: Bernadetę Majewską Agatę Janus, Wioletę Kucharską Ewelinę Stachura.
  2. Cmentarz groby po kolei ma być porządek …. wieńce skoro kupujemy to potem je niesiemy… na cmentarz jedziemy…
  1. Solenizantom i jubilatom tygodnia który rozpoczynamy życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa – dobry Bóg na ten czas niech i nam tu zebranym błogosławi …