DWUDZIESTA SZÓSTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          27 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób poświęcona jest migrantom i uchodźcom. W tym roku jest  to już 106 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Choć to kontrowersyjne dla wielu wspieramy dziś ofiarami migrantów i uchodźców. Za tydzień zaś ofiary są przeznaczone na potrzeby stolicy apostolskiej tzw. świętopietrze.

2.  We wtorek, 29 września w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów :Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i pomagają.

3. W najbliższy  czwartek rozpoczyna się październik- miesiąc modlitwy różańcowej. Już dziś zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.00, po różańcu Msza św. w niedzielę różaniec o godz. 15.30

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca, spowiedź w piątek rano przed Mszą św., po południu  od 15.00 wystawienie  Najświętszego Sakramentu, adoracja i Msza św. o 16.00, potem różaniec. W kaplicy spowiedź przed Mszą św. o godz. 17.00. Modlitewnie i materialnie wspieramy naszych diecezjalnych misjonarzy.

Komunia chorych w sobotę od godz. 9.00

O przewodniczenie modlitwie różańcowej  przed Mszą o 16.30 prosimy  koło różańcowe Pana Bogusława Królika z ul. Kieleckiej.

5.W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy dzieci komunijne, po Mszy św. krótkie spotkanie.

Po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.

6. Ministranci proponują prasę Katolicką – Niedziela – Gość Niedzielny – Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra.

7.  Dziękujemy Paniom z Serbinowa, które sprzątały  kościół – Bóg zapłać. Na jutro prosimy Panie  : Agnieszkę Grabarz,  Ewelinę Grabarz,  Halinę Kruk, Sylwię Kruk, Wiolettę Pacak.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wszelkiego dobra błogosławieństwa i wielu łask od Miłosiernego Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

• 28 IX – św. Wacław(ok.903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata poganina, jest patronem Czech.
  • 29 IX- święci Archaniołowie: Michał, Gabriel, i Rafał, najwięksi  wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie pan Bóg im powierza.
  • 30 IX – św. Hieronim (ok.345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma świętego  na język łaciński.
  • 1 X- św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Dawid Kuroś- kawaler- par. Krajno; Agnieszka Borzęcka-panna- par. Mniów  zap. II

Paweł Kaczmarczyk- kawaler- par. Mniów; Agata Ramiączek -panna-par. Kaczyn  zap. II