DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               20 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.„Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00

2.Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.

3. Dziś w całej Polsce tradycyjnie liczymy wiernych , w związku z tym nasi ministranci i młodzież będą liczyć osoby wychodzące ze Mszy a państwa prosimy o cierpliwość …

4. Wczoraj grupa naszych parafian była na pielgrzymce w Jędrzejowie Leśniowie i Częstochowie .. o terminie Mszy św. W ich intencji poinformujemy …jednocześnie pielgrzymi zaproponowali wyjazd do Lichenia —gdyby więc byli chętni moglibyśmy tam się udać 9 listopada zapisy w zakrystii….

5. We wtorek na godz. 18.00 wspomnienie Jana Pawła II odpust w kaplicy w Chybach zapraszamy na Mszę św. w intencji ta modlących się parafian na godz. 18.00 …….

6. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Tak jak co roku proszę aby sprzątając nasze groby szanować pracę innych…. A za pięknymi słowami niech stoi nasza kultura – w utrzymaniu porządku na tym świętym dla nas miejscu.

7.W minionym tygodniu rozmawiając z ks. Biskupem Marianem Florczyk ustaliliśmy przyszłoroczny termin Bierzmowania na dzień 12 czerwca t.j. piątek po Bożym Ciele..

8. Zachęcamy do zamawiania wypominek jednorazowych za naszych zmarłych na 1 i 2 listopada bądź u nas księży bądź u ministrantów przy cmentarzu którym przy tej okazji dziękuję za posprzątanie najbliższego otoczenia cmentarza … wypominki roczne będą czytane tradycyjnie od grudnia.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jest Niedziela Gość Niedzielny i miesięczniki dla dzieci….

10.Dziękujemy Paniom które sprzątały kościół tydzień temu – na jutro prosimy Panie z ul. Kieleckiej i Raszówki: Zdzisławę Królik, Annę Krzepecką, Weronikę Strycharczyk, Teresę Strycharczyk, Karolinę Sikora.

11. Jubilatom i solenizantom życzymy zdrowia i wszelkiego dobra, prosząc miłosiernego Boga o błogosławieństwo dla nich i dla nas tu zebranych…

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.