Wojownicy Maryi

WOJOWNICY MARYI

Kim są Wojownicy Maryi?

Wojownicy Maryi są aktywnymi katolikami, którzy w swoim działaniu w pełni i bezwarunkowo podporządkowują się Papieżowi, biskupom oraz kapłanom parafialnym.

Wojownikiem Maryi jest mężczyzna, który przeszedł formację wg podanych zasad, podczas ogólnopolskich i regionalnych spotkań.
Odbył przygotowanie uwzględniające wskazówki i zasady podane przed lidera regionalnego oraz został dopuszczony do Pasowania.
Odbył rozmowę braterską oraz przystąpił do Pasowania odbywającego się na koniec roku formacyjnego.
Prowadzi aktywną formację w zgodzie z Kodeksem i Statutem Wojownika Maryi we wspólnocie z resztą braci.

Założycielem ruchu jest znany i ceniony rekolekcjonista, spowiednik, autor książek - ks. Dominik Chmielewski! Jest salezjaninem i obecnie przebywa w klasztorze salezjańskim w Lądzie.

Oprócz spotkań ogólnopolskich, odbywają się też regionalne spotkania organizowane przez Wojowników Maryi. Są one utrzymane w charakterystyce i charyzmacie wspólnoty i są zakładane i prowadzone przez wcześniej przygotowanych liderów, którymi są członkowie wspólnoty - którzy przeszli formacje, są po Pasowaniu oraz dodatkowo zostali do tej funkcji przygotowani.

By stać się Wojownikiem Maryi, trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych, oraz po uprzedniej weryfikacji, przystąpić do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku.

W NASZEJ PARAFII FUNKCJONUJE WSPÓLNOTA WM,KTÓRA AKTYWNIE UCZESTNICZY W MSZACH ŚWIĘTYCH ORAZ ORGANIZUJE ADORACJĘ W KAŻDĄ PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA NA KTÓRĄ WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZA.

Od poniedziałku do soboty:
30 min po Mszy Św. porannej i wieczornej