ŚLADAMI SANKTUARIÓW MARYJNYCH EUROPY

„Śladami Sanktuariów Maryjnych Europy”

25.06. – 10.07.2022

Dzień I (25.06)

Wyjazd z Kielc o godz. 1.00. Przejazd do Niemiec. Przyjazd do Ralbitz – Rosenthal – sanktuarium maryjnego położonego na terenie Ziemi Łużyckiej, głównego ośrodka religijnego potomków słowiańskich Serbów Łużyckich. Msza Święta.  Zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd przez Niemcy na nocleg w okolicach Fryburga. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II (26.06)

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Francji. Przyjazd do Nevers – sanktuarium dedykowanego Świętej Bernadecie Soubirous, która od wyjazdu z Lourdes posługiwała w tutejszym klasztorze. Zobaczymy tutaj Kaplice Świętej Bernadety, w której znajdują się doskonale zachowane szczątki doczesne wizjonerki z Lourdes, Kopię Groty Lourdzkiej a także muzeum dedykowane świętej. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Vichy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień III (27.06)

Śniadanie. Przejazd do Rocamadour – jednej z najbardziej znanych pereł Oksytanii, miasta które połozone jest na 400 metrowym, pionowym wapiennym klifie. Znajduje się tutaj Sanktuarium Czarnej Madonny, której figurkę według legendy wykonać miał Zacheusz, mąż Świętej Weroniki, który został tutaj doprowadzony przez anioły. Msza Święta, a następne zwiedzanie Sanktuarium, w którym znajduje się aż 7 kościołów, spacer po klimatycznym miasteczku. Przejazd do Lourdes. Msza Święta w Sanktuarium. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Lourdes, obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w procesji ze świecami.

Dzień IV (28.06)

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes. Msza Święta w sanktuarium. Poznanie sanktuarium: Grota Massabielle, Kościół Górny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP,, Krypta, Bazylika Różańca Świętego, Kościół podziemny Św. Piusa X.. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami.

Dzień V (29.06)

Śniadanie. Poranna Msza Święta w Lourdes. Przejazd przez Pireneje do Hiszpani. Po drodze piękne krajobrazy. Przejazd do Saragossy – miejsca działalności Św. Jakuba Apostoła. To tutaj zniechęconemu niepowodzeniami misyjnymi apostołowi objawiła się Matka Boża na kolumnie niesionej przez aniołów i zaleciła wytrwanie w podjętej misji. Pozostałością po tym wydarzeniu jest figurka przechowywana dziś w Bazylice Matki Bożej Del Pilar. Zwiedzanie Bazyliki. Przejazd na nocleg w okolicach Leonu. Obiadokolacja.

Dzień VI (30.06)

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostella – jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Europie, w którym znajdują się relikwie Św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie Katedry Św. Jakuba. Przejazd na nocleg w okolicach portugalskiej Bragi.

Dzień VII (01.07)

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Bom Jesus do Monte słynącego z monumentalnych schodów ozdobionych rzeźbami oraz fontannami, symbolizujących drogę do nieba. Msza Święta. Przejazd na sąsiednie Monte Sameiro. Zobaczymy tutaj sanktuarium dedykowane Matce Bożej z Sameiro oraz piękną panoramę na Bragę. Przejazd do Porto zwiedzanie miasta, słynącego z wina i niezwykle ciekawej architektury. Przejazd na degustację wina Porto z możliwością zakupu. Przejazd na nocleg do Fatimy. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornej procesji ze świecami.

Dzień VIII (02.07)

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Msza Święta. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami: Cova da Iria, Droga Krzyżowa, Bazylika, miejsca objawienia Anioła Portugalii. Przejście do Aljustrel – miejscowości w której mieszkali: Łucja, Hiacynta i Franciszek – świadkowie objawień. Udział w Nabożeństwie Różańcowym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami.

Dzień IX (03.07)

Poranna Msza Święta w Fatimie. Śniadanie. Przejazd do Batalha. Zobaczymy, wpisany listę UNESCO kościół i klasztor Matki Bożej Zwycięskiej, wybudowany na miejscu zwycięskiej bitwy z Hiszpanami. Przejazd do Nazare. Zobaczymy tutaj Sanktuarium matki Bożej Nazaretańskiej, która według tradycji przed wiekami miała być przywieziona tu z Nazaretu. Wypoczynek na plaży. Przejazd do Cabo da Roca – najdalej wysuniętego na zachód punktu w Europie – panorama na Ocean Atlantycki. Wypoczynek na plaży. Przejazd na nocleg przy granicy hiszpańskiej. Obiadokolacja

Dzień X (04.07)

Śniadanie. Przejazd do Guadelupe. Zwiedzanie jednego z najbardziej znanych Sanktuariów Maryjnych w Hiszpanii. Znajduje się drewniana figurka Matki Bożej, która według tradycji została wykonana przez Św. Łukasza. Trafiła tu w VI wieku jako dar papieża Grzegorza I Wielka. Jej malowane wyobrażenie znajduje się dziś w Kodniu. Przejazd do Toledo – zwiedzanie Katedry – jednej z największych gotyckich świątyń Hiszpanii, w której ma swą siedzibę Prymas Hiszpanii. Msza Święta. Alkazar – dawna twierdza Maurów, do dziś górująca nad miastem. Przejazd na nocleg okolicach Madrytu. Obiadokolacja.

Dzień XI (05.07)

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Czarnej Madonny w Górach Montserrat koło Barcelony. Wg legendy tutejszą cudowną figurę wyrzeźbić miał sam Św. Łukasz, a w grocie umieścił ją sam Św. Piotr. Zwiedzanie opactwa. Msza Święta. Przejazd do na nocleg w okolicach Figueres. Obiadokolacja.

Dzień XII (06.07)

Śniadanie. Przejazd przez Francję do Alpejskiego Sanktuarium La Salette – miejsca objawień Matki Bożej z 1846 roku.  Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium, pięknie położonego na wysokości ponad 1800 m.n.p.m. Zakwaterowanie w hotelu sanktuaryjnym. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w procesji ze świecami.

Dzień XIII (07.07)

Śniadanie. Przejazd do Ars sur Formans. Zwiedzanie Sanktuarium Świętego Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Msza Święta. Przejazd do Paray le Monial – sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie w latach 1673-1675 Świętej Małgorzacie Marii Alacoque czterokrotnie ukazał się Jezus Chrystus. Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Dijon. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

 

Dzień XIV (08.07)

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Niemiec. Przyjazd do Marpingen – sanktuarium maryjnego położonego w Zagłębiu Saary. Matka. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, iż na przestrzeni 123 lat Matka Boża objawiała objawiła się tutaj dwukrotnie: w 1876 oraz w 1999 roku. Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację w Niemczech.

Dzień XV (09.07)

Przyjazd na miejsce we wczesnych godzinach porannych.

Cena:  4380  zł + 90 Euro (Cena skalkulowana dla grupy 44 osób płatnych)

 Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut oraz preferencji grupy. Cena skalkulowana przy max. kursie EUR 4.65 zł.    

Cena zawiera:

 • 13 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami w hotelach klasy **/***
 • 13 śniadań i obiadokolacji
 • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC
 • Opieka pilota/przewodnika
 • Wjazdy do miast, opłaty drogowe, parkingi.
 • Ubezpieczenie KL, NW
 • Zestaw słuchawkowy – Tourguide dla każdego uczestnika
 • Składka na TFG oraz TFP

W kwocie 90 Euro uwzględniono:

 • Katedra w Toledo
 • Klasztor w Batalha
 • Degustacja wina w Porto
 • Przewodnicy lokalni w Batalha, Porto, Toledo
 • Obiad w drodze powrotnej
 • Koszty realizacji programu

W razie pytań nr tel. 504 794 074

 

 

 

 

Liturgia dnia

Msze Święte

Kościół w Mniowie
Niedziele i święta:
07:00, 10:00, 12:00, 16:00
Pierwsze piątki miesiąca:
16:00
Dni powszednie
18:00 w okresie letnim
17:00 w okresie zimowym
Kaplica w Chybach
Niedziele i święta:
08:30
Pierwsze piątki miesiąca:
17:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, czwartek, sobota:
30 min po Mszy Św. porannej
i wieczornej
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.